Gezi & Yemek

Amerika’ da Özel Bir Yer

Yazar : - Tarih : 05/07/13 -  Yorum Yazılmamış

Amerika denince hangi eyaletler, hangi şehirler aklınıza geliyor diye bir soru sorucak olsam sanırım bir çoğunuzun New Yorkkkkk, Californiaaaaaa, Floridaaaaa dediğini duyar gibiyim. Kimsenin aklına gelmez değil tabi ama gelirsede son sıralarda gelicek , diğer eyaletlere göre çok daha az popüler bir eyalet “ O “ Amerika’ da. Bir çoğunun huzuru aradığı , kumsallarda ruhunu dinlendirip, güneşinin ve denizinin tadını çıkardığı, kimilerinin uğruna şarkılar yaptığı , hatta filimlere  konu bile olan güneyin sıcak , huzur dolu eyaleti o… Neresimi derseniz orası güzeller güzeli, yeşiller yeşili Alabamaaaaaaaa.

Evet Sweet Home Alabama.Belki hakkında sayfalarca yazabilirim ama burda azda olsa fikir edinebilmek için oraya giderseniz neler bulabileceğiniz ile alakalı kısa bilgiler paylaşmak isterim.

Bir tatil yeri olarak seçermisiniz bilmem ama her nekadar köpek balığı tehlikesi olsada denizi ve kumsalı harika bir  tatil yeri. Plajların sakin olması ve özellikle bembeyaz kumların üzerinde size belki en fazla birbirinden güzel kuşlar eşlik edebilir. Bolca deniz mahsullerinin bulunduğunu düşünürsek denizdeki her tür canlıyı burda tada bilme şanısına üstelik çokta uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Orange beach te karşılaşacağınız mağzalar kendine has tasarımı ile sizi hem keyiflendiriyor hemde içine çekiyor.

Burada çok fazla  beklenti içine girip yukarıda ismini verdiğim eyaletler ile kıyaslarsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz ama öğrenciyken, iş seyahati yada her hangi bir neden ile buraya gelirseniz Amerika ‘nın ağaçlar içindeki uzun, dümdüz, trafiği hiç  görmemiş yollarında sonuna kadar Amerika ‘yı yaşar ve özgürlüğün tadını çıkarırsınız. İnsanların kibarlığı ve yardım severliği ile kendinizi buranın bir parçası hissetmeniz en fazla 1 haftanızı alır….

Alabama’da zamanında hangi sebepten bulunduğumun şuan hiç bir önemi olmadığını ve zamanı geldiğinde buraya sadece onu özlediğim için geri döneceğimi söylemeyi gönlümün  borcu bilerek , buyrun Alabamaaa diyorum…

Sweet Home Alabama…………

Sweet home alabama from Joe Paluch on Vimeo.

B.BDSC03830DSC03617-1alabama1alabama2

DSC03988

 

alabama

Yazı ve Fotoğralar: Burcu Buruk

Etiketler: , , ,

Lütfen Yorum Bırakın