Gezi & Yemek

Dükkan’dan Burger

Yazar : - Tarih : 10/06/13 -  Yorum Yazılmamış

Şirketçe soluğu iş çıkışı Maslak’taki Dükkan Burger’de aldık geçenlerde. Lakin öğle yemeği zamanındaki gibi kalabalık değildi, adeta bizi bekliyordu diyebilirim. Dükkan Burger’in Maslak’taki yeri bir atölyeden dönüştürülme sanki fakat bir özelliği var, gayet büyükçene bir basketbol sahası yapılmış ve dileyenler basketball, ping pong veya bir langırt patlatabiliyor hemde güzel hamburgerlerin tadına bakarken..

Bizde bir iddaa sonucu burdaydık, amaç eğlenmekti tabii, pek tabii böyle oldu.. Kazanan kim olsa da bizim için fark etmedi, zira kazanan kişiyi tutanlar afiyetle beleş hamburgeri midelerine indirirken, kaybeden kişinin taraftarları duble bir zevkle hamburgerlerini yediler :)

Mekan ve hamburgerin lezzeti konusunda diyebileceğim bir şey yok, gerçekten çok güzel fakat nedense alışamadığım bir durum var. O da şu; biz Türkler büyük porsiyonları seviyoruz nedense, çok yemesekte büyük porsiyonlarda geldiği zaman bizi içsel olarak tatmin ediyor.. Sebebini bilmesem de çoğu Türk’te bunu görebiliyorum.. Lakin dükkan burger’in hamburgerleri de bu olgu ile son derece zıt bir yaklaşımı var.. Etin gramajını attırmadan ekmeğin boyutunu büyütmenin bir yolunu acilen bulmalılar :)

Son minvalde konu basketbol, hamburger, bol kahkaha ve eğlence olunca, gönüllerde pek bir hoş olmuyor değil..

Mekan çekimleri bana ait, zira üzerinde oynamalar ile birlikte aşağıda görebilirsiniz..

***

IMG_0180-1

IMG_0155 IMG_0153 IMG_0157 IMG_0160 IMG_0163 IMG_0164 IMG_0165 IMG_0166 IMG_0168 IMG_0175 IMG_0181

 

Yazı ve Fotoğraflar: Yiğit ERTEM

Etiketler: , , ,

Lütfen Yorum Bırakın