Arabalar

Going-Kart

Yazar : - Tarih : 25/09/13 -  3 Yorum

o7.oo’da alarmın çalmasıyla uyanmaya çalışan bedenim zorlansa da ayağa kalkmak zorundaydı. Aslında sevgili buluşması ya da bir seyehat kalkması değildi olsa belki bambaşka zindelikle kalkardı amma velakin devlet babamızın bize bahşettiği düzenlemeleri boynumuz kıldan ince diyerekten beni cumartesi sabah erken kaldıradabiliyordu.. Lakin ben kaşınmıştım, işlerimi erken bitireyim sonra gezeyim tozayım kafasında düşünürken hayat sürpriz tesadüflerini hazırlamıştı bile..

Alfa’mın biraz nazlı homurdanarak çalışan motoru aynı sahibinin erken zor kalkması gibiydi.. Zorlandı zorlandı zorlandı ve zorla çalıştı! Yolculuğumuz başlamıştı artık.. Bir Alfa sahibi olmak inişli çıkışlı ve asla monoton olmayan bir evlilik gibi.. Bazen nazlı, bazen tatlı çokça tutkulu..

Yeni ya da eski bir Alfa’ya sahip olmanız önemli değil eskisi her zaman daha değerli çünkü kimsede olmayan bu güzelliğe sadece siz sahipsiniz..Yolda anladım ki Alfam benim herşeyim yol arkadaşımdan çok daha fazlası..

Tabii bu güzelin bazı ihtiyaçları var mesela 2 senede bir zorunlu muayesini yaptırmak gibi.. Bu muayene süreci uzun bir yol yapmayı göze almak demektir.. 1 saat boyunca rüzgarın sesini güzel şarkılarla harmanlayarak güzel bir yolculuk yapabilirsiniz. Bizde aynısını yaptık..

Velhasıl geldik, işlemlerimizi yaptık, etrafı bolca süzdük. Pazarlama ve reklam sektöründeyiz yaa bolca Türkiye gözlemi aldık, bulunsun dedik, halkımızı anlamak adına güzel buluşma mekanları bunlar..

Vakit geldi, sevgilimi sanki vapura uğrar gibi arkasından el sallayan bir şekilde teslim ettim..Ve karşıya geçip  bu seferde karşılarmış gibi beklemeye başladım, kavuşma anımız çok güzeldi..İşlemlerimiz bitmiş bir 2 sene sonra görüşmek üzere veda etmiştik arkamıza bakmadan hızlıca..

Sonrası mı diye soracaksınız..?? Sabah 10’u bile değil ve ben evimden çok uzak bir yerde tek başıma Alfam ileyim.. Kimse bu saatte peşime takacak durumda değilim..

Kendimi attım kaçış mekanlarımdan olan Florya sahiline..Evet sahiller benim yürüyüş mekanlarım, daha çok kaçış ve önemli kararlarım arifesinde yürüdüğüm yerler..

Bu sefer bir karar arifesinde değildim ama seviyordum yürümeyi, uçakları görmeyi, tek başıma güneşin sıcaklığını iliklerime kadar hissetmeyi ve telefonumu kapatmayı..

Yürüdüm, tabii ki de yeni kararlar aldım :) Ve minik lunaparkın önüne geldiğimde Go-Kart pistinde hiç minik aracın yolların tozunu attırmadığını görünce içimde F1 aşkı depreşiverdi hemencecik..

Anında 20 Tl uzatıp adamın elinden biletimi kaptığım gibi soluğu aldım piste..

Çocuğa iyi hızlı giden bir araba vermesini aksi taktirde kendisini denize atacağımı söyledim..:) Çocuk kaşlarını kaldırıp beni süzdü.. Herhalde bu saatte bu deli kim diye düşündü. Bi de güzel fotoğraflar çektirdim kendimi ve attım kendimi piste..

Evet artık piste ben ve çabuk biten yollar vardı. Gaza sonuna kadar köklüyor virajı F1 araçları gibi dıştan içeri doğru iyicene girip spin atmadan virajı dönüp tekrar köklemeyi yapıyordum..

15 dakika bu tempo ve rüzgarın kaskın arasından giren tatlı esintisi yüzüme çarptıkça yavaş yavaş oluşan izleyici kitlesini etrafa çekiyordu.. Dakikalar saniyeler kadar çabuk bitti..15 dakikanın bir çırpıda bitmesinin verdiği hüzünle aracımdan bir F1 pilotu edasıyla indim..

İner inmez stresten ne kadar terlediğimi hatırladım boşuna değil F1 pilotları 2 saatte 3 kiloya yakın kilo kaybetmelerinin yalan olmadığını anladım..:)

İnince tabii sorguladım kendimi sabahın bu saatinde neler yaptığımı düşünce kendi kendime güldüm..

Mutluydum ama, Alfam mutlu ben mutlu.. Belkide kelebek etkisi yarattım benim mutluluğum belkide başka bir yerde bir yerde mutluluğa sebep oldu :)

Olmadıysa da çokta önemli değil dünya zaten tek kişilik oynanan bir tiyatro değilde ne Allah aşkına!!!

***

go1

IMG_0687 IMG_0688 IMG_0689 IMG_0690 IMG_0692

Yazı ve Fotoğraflar: Yiğit ERTEM

Etiketler: , , ,

3 Yorum »

 • Gülfe dedi ki:

  Yiğit selam :)

  yorumları silmiş olmanı neye bağlayabiliriz? :)Dengesiz halin neden? Özgüvenin kotaya mı bağlı? Oyun bahçene birileri uğradı diye huysuzluk yapıp topu kesmek neden?

  Neden neden :)

  Birkaç sözlükte aktif yazar hesabım var. Burdan sildin diyelim ben de bu hareketine alınıp farklı mecralarda atıp tutsam hoş olmaz değil mi? :)

  Normal biri sallamaz belki ama aristokratlar incinebilir sanki hı ne dersin?

 • Yiğit ERTEM dedi ki:

  Yorumları silmedim :(

  Hosting problemi yaşadım ve sen söyleyince fark ettim.

  Yorumların tekrar yüklenmesi için talepte bulunacağım.

  Kusura bakma gerçekten

 • Yiğit ERTEM dedi ki:

  Yaa keşke bir şeyler yazsan sözlüklerde bende ya iyi kötü hakkımda entry var derim :)

  Yani olmaz olmaz işte şans işte..Kem gözlerden sakınsın bloğum

  :)

Lütfen Yorum Bırakın