Arabalar

Milano’lu #75

Yazar : - Tarih : 05/07/13 -  Yorum Yazılmamış

Eğer bir Alfisti iseniz ve Alfa Romeo 75 kullanma şansınız yada sahibi oldu iseniz bu ayrıcalığı yaşadığınız için kendinizi çokça gururlu ve mutlu hissetmelisiniz..

Zira Alfa Romeo 75. yılına özel 75 modelini çıkardığında gerçekten Alfa’nın efsane modelleri arasına hemen adını yazdırmıştı.

Su damlası formu; başı alçak, kıçı yüksekte, çift eksantrikli motoru, arkadan çekişi, compact yapsına göre gayet geniş iç hacim ve bagajı ve gaza basınca size verdiği haz ve heyecan..Bir Alfa aşığı için daha ne olabilir ki..

Bize ilk geldiği zamanı hatırlıyorum; babam çok severek almıştı. Alfa kırmızısı rengi ve 2.0 motoru ile babam uzun yolda tozunu attırıyordu..

Bilmeyenlerin bu araba ne ki?? dedikleri, BMW’cilere el sallayarak geçtiğiniz bir durum vardı 90’lı yıllarda..

Ve önemlisi arkadan çekişi sayesinde benim arabanın kıçını attırma sevdam!.. Tabii kide babamdan gizlice :)

Yıllar yılları kovaladı, her şey gibi 75’imizde yaşlanmıştı..

Vedalaşmak zordu oldu haliyle, benim için ve özellikle de babam için :(

*Hayellerini kuruyorum yıllardır bir Alfa Romeo koleksiyoneri ve tekrar 75 sahibi olmanın, özgürce rüzgarın ve muhteşem motorunun homurtusunu dinleyerek yol yapmanın..

Alfa böyle bir sevda işte, bir alfanız olmanız gerekmez aslında onu sevmeniz için, çünkü o bilir gerçekten onu kimin sevdiğini ve sevmediğini..

Milano ise Alfa’nın doğduğu kenttir.. Milano’da bir 75 görünce inanılmaz heyecanladım desem yalan olmaz. Sadece fotoğraf çekmekle kalmadık, bu güzel şaheseri dakikalarca izlemekten doyamadık.. Adeta inci gibi bakılmıştı, tertemizdi sanki fabrikadan yeni çıkmıştı..

Bir 75’i çok göremediğiniz için gene vedalaşmak çok zor oldu.. Giderken içimden sahibine teşekkür ettim ona güzel baktığı için..

Bu tatlı kızın fotoğrafları aşağıda, sloganımız ise yanda =>“Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz.”

***

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

The 75 Videosu;

Yazı ve Fotoğraflar: Yiğit ERTEM

Etiketler: , , , ,

Lütfen Yorum Bırakın