Arabalar

Nissan Juke Quick Test

Yazar : - Tarih : 24/08/13 -  Yorum Yazılmamış

Hayatımızda hiç bir zaman bir Japon arabası alacağımızı tahmin etmezdim.. Nissan Juke ile bu tahminimiz bozulmuş oldu!

Japonları sever fakat arabalarına imtina ile yaklaşırdım taaki eşsiz tasarımda Nissan Juke’u görene kadar..

Qashqai ile rüzgarı arkasına alan Nissan bu sefer Mini SUV segmentinde Juke’u piyasaya sürerek gene yapılmayanı yapmış oldu.

Yumuşak ve sert görünümle harmanlanmış hatları, arabanın önüne geçip ilk önce tek elinizle üstteki farları kapattığınızda aşağıda yuvarlak retro farları, aşağıdaki yuvarlak farları elinizle kapattığınızda ise üstte futüristik farları görünce hem geçmişe hem de geleceğe çok güzel bir atıfta bulunulduğunu ve niye bu aracın bu kadar göze hoş gelen tasarıma sahip olduğunu hemen anlayabiliyorsunuz..

Nissan Juke’u çok fonksiyonel ve rahat tasarlamış. Arka koltuklar çok dar değil ve rahat yolculuklar yapılıyor. Bagaj hacmi arka kısmı daraldığı için hacmi ufak ama akıllı yerleştirme ile bir çok şey alabiliyor..

Aracın iç kısmında en ilgi çekici kısmı orta konsol. Nissan burayı motorsikletlerden ilham alarak tasarlamış bence harika olmuş, değişik renk seçenekleri ile kombine etme imkanınız mevcut..

Otomatik vitesli CVT şanzıman bence harika buluş, klasik dişli mantığındaki şanzımanlardan çok hızlı geçişi var ve diğer otomobil firmalarıda bu şanzımanı kullanmaya başladılar..

Bizim aldığımız pakette, navigasyon, start/stop, kumanda kullanmadan minik kapı kolundaki siyah düğmeye basarak aracın açılması, aynaların kapanması, yağmur ve far sensörü, arka siyah camlar, 17inç jantlar gibi özellikler mevcut. Bu paket en donanımlısı.

Kısaca Juke Qashqai’den ufak olmasına rağmen tasarım anlamında bence daha güzel ve ayrıca şehir için hem yüksek olması hemde boyutlarının compact olması büyük avantaj sağlıyor ona her konuda.

Aşağıda bu güzel haylazın fotoğrafları mevcut..

1

IMG_0602 IMG_0604 IMG_0605

IMG_0609 IMG_0611 IMG_0612

IMG_0615 IMG_0616 IMG_0617 IMG_0618IMG_0619 IMG_0620 IMG_0622 IMG_0625 IMG_0627 IMG_0628 IMG_0630 IMG_0621

Yazı ve Fotoğraflar: Yiğit ERTEM

Etiketler: , , ,

Lütfen Yorum Bırakın