Arabalar

Renault Twizy

Yazar : - Tarih : 09/07/13 -  Yorum Yazılmamış

Renault’un elektrikli 2 kişilik aracı ile Milano’da karşılaşınca şaşırmadım değil..

Ufacık, camları olmayan, arkada mini minnacık koltuğu olan, arabamsı fakat ne araba diyebileceğimiz park sorunu olan şehirler ve tam şehrin göbeğinde yaşayıp arabasız yapamam diyenler için çok ideal sayılabilecek elektrikle çalışan bir araba Renault Twizy.

Türkiye’de doğal olarak kim alır bu aracı yahu diyebilirsiniz fakat park yeri sıkıntısı olan Avrupa için baya ideal gözükmekte..

1+1 ev konseptini zorda olsa kabul etsek de, ufak araçları bizim yollarda görmek zor olacak belki hiç olmayacak ama Avrupalılıar 1+1 ev konseptinin arabaya uyarlanmış hallerini baya benimser haldeler zira küçük araçlar pek bir revaçta yaşlı kıtada..

Neden olmasın ki ?

+ Park sorunu yok, ufacık yerlere girebiliyorlar

+ Yakıt sorunu yok çünkü elektrikli

Ufak bir saptama yapmak gerekirse; boyut anlamında değil belki ama ülkemiz dahil tüm dünyada artık elektrikli araçları daha fazla görebileceğiz, birde pil sorununu çözebilirlerse tüm dünya dahil artık petrole dayalı bağımlılığı iyicene azaltmış oluruz

Eskiden bu tarz denemeler konusunda markalar daha tutucu idi fakat değişen, gelişen ve esneyen düşünce sınırları ile artık daha fazla deneme tarzı şeyleri hayatımızda görmekteyiz ve göreceğiz..

Tabii şunu da belirtmek gerekirse, elektrikli araçlar karbon emisyonu sıfır olarak lanse edilse de aracınızı sarj etmek için prize taktığınızda bir karbon emisyonuna neden olmakta tabii petrole bağımlı araçlar kadar değil hatta çok az bile.. Ama teorik olarak sıfır emisyon değil.

***

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yazı ve Fotoğraflar: Yiğit ERTEM

Etiketler: , , ,

Lütfen Yorum Bırakın